BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Chamber 4 cover art

Šiemet išleistą „Chamber 4“ galima drąsiai vadinti vienu geriausių šiemet išleistų kamerinio avangardinio džiazo albumų per kelis pastaruosius metus. Šiame albume subtiliai jungiamos šiuolaikinės akademinės muzikos ir free džiazo tradicijos.

Albumą „Chamber 4“ įrašė džiazo kvartetas - tai trimitininkas Luis Vincent, smuikininkas ir altininkas Theo Ceccaldi, violončelininkas ir vokalistas Valentin Ceccaldi ir gitaristas Marcelo Dos Reis, šiame albume grojantis įprasta ir preparuota gitara.

„Chamber 4“ sudaro 5 kompozicijos. Visos jos išsiskiria originaliu skambesiu. Pirmoji kompozicija „Green Leafs“ - lyriška, lėta. Joje girdimas lėtas trimito solo ir 3 styginių instrumentų kuriama minimalistinė faktūra, sukurianti hipnotinį, meditatyvinį pojūtį. Šioje kompozicijoje improvizuoja visi instrumentai. Skirtingi instrumentų tembrai susilieja į savitą bendrą skambesį.

„Timber Bells“ - labai romantiška ir melancholiška kompozicija. Ją pradeda ilgais tęsiamais garsais pagrįstas smuiko solo, kuris ir sukuria romantišką nuotaiką. Be smuiko, čia girdimi labai išraiškingi, išsiskiriantys gausiais vibrato violončelės ir trimito dialogai. Šie dialogai lėtai pereina prie kitos kompozicijos „Some Trees“.

„Some Trees“ kompozicija labai kontrastinga ir įspūdingo skambesio. Joje gitara skamba akustiškai ir natūraliai, violončelė groja žemiausiame registre, todėl jos tamsaus ir niūraus tembro garsai labiau primena žmogaus balsą. Violončelei kontrastuoja smuikas, visą šią kompoziciją grodamas pačiuose aukščiausiuose registruose. Šioje kompozicijoje galingas ir stiprus gitaros skambesys taip pat kontrastuoja su kitais instrumentais.

„Wooden Floor“ - tai abstrakti, laisva ir energinga kompozicija. Joje visi instrumentai improvizuoja kartu. Išgaunami įvairūs tembrai, neįprasti garsai, kurie sukuria išskirtinį ir originalų skambesį. Visi instrumentai groja savarankiškas melodijas ar pavienius garsus, taip sukurdami bendrą vientisą improvizaciją. Šioje kompozicijoje girdimi labai gražaus skambesio trimito ir violončelės, smuiko ir gitaros dialogai, bendros improvizacijos.

„Lumber Voice“ - tai paskutinė kompozicija. Ją pradeda altas. Improvizacijos ritminį ir harmoninį pagrindą palaiko gitara, taip sudarydama puikias sąlygas įstoti trimitui. Kompozicijos faktūra vis labiau intensyvesnė, auga ir harmoninė įtampa. Girdimi jausmingi ir nuostabūs trimito solo epizodai. Kompozicijai įpusėjus, girdimas ir vokalas. Bendras visų instrumentų skambesys sukuria savitą, jautrią, melancholišką atmosferą ir neįprastą skambesį.

Visos šio albumo kompozicijos - įspūdingo skambesio. Jos išsiskiria nepaprastai didele tembrų įvairove, yra labai jausmingos ir melancholiškos. Jose girdima dažna faktūrų kaita ir grojimo technikų įvairovė. Muzikantai šiose kompozicijose išgauna iki šiol negirdėtą originalų skambesį, kuria savitas improvizacijas, kurios pagrįstos šiuolaikinės akademinės muzikos ir avangardinio džiazo elementų sinteze. Taigi šis albumas - įspūdingas ir originalus kamerinio avangardinio džiazo pavyzdys.

Albumą šiemet išleido „FMR Records“.

http://chamber4.bandcamp.com/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite

Norėdami komentuoti turite prisijungti. Atsijungti »

Visos autorinės teisės saugomos © Klasika ir džiazas, 2015 All the rights reserved © Klasika ir džiazas, 2015