BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiais laikais muzikos pasaulyje žinoma daug kinų kompozitorių, kuriančių įdomią ir originalią muziką. Puikus pavyzdys - neseniai išleistas Zhou Lang ir Chen Yi orkestrinių kūrinių rinkinys „Symphony „Humen 1839“.

Zhou Long (1953) ir Chen Yi (1953) - žymūs kinų akademinės muzikos kompozitoriai, savo kūryboje derinantys šiuolaikines komponavimo technikas, tonalumą ir atonalumą. Abiejų kompozitorių orkestriniai kūriniai išsiskiria ypatingai gera, meistriška ir naujoviška orkestruote. Zhou Long ir Chen Yi bendradarbiauja nuo 2009 metų.

Šio albumo pagrindinis kūrinys - Symphony „Humen 1839“. Ši kompozicija - Zhou Long ir Chen Yi bendras darbas, pradėtas kurti 2009 metais. Simfonija skirta paminėti Kinijos Pirmųjų Opiumo Karų su Didžiaja Britanija pradžią 1839 metais. Šis kūrinys išsiskiria savo originalia ir šiuolaikiška, spalvinga orkestruote. Kūrinyje vyrauja nuolat besikeičianti, dinamiška ritmika, simfoninis orkestras skamba labai moderniai ir šiuolaikiškai. Jo skambesys paįvairintas gausiais tradicinės kinų muzikos elementais. Šiuolaikinės muzikos komponavimo technikų ir tradicinės Azijos šalių muzikos elementų sintezė simfonijai suteikia egzotiškumo, rytietiškumo pojūtį.

Albume įrašyti ir dar keli Zhou Long kūriniai. „The Rhyme of Taigu“ parašytas trims japonų Taiko būgnininkams, klarnetui, smuikui ir violončelei. Kaip ir Simfonija, šis kūrinys išsiskiria savo savita, dinamiška ritmika, kuri paremta įvairaus ilgio ritminėmis formulėmis ir serijomis.

Albumą užbaigia dar vienas Zhou Lang kūrinys - tai „Enlightened“. Kūrinys paremtas Senovės Kinijos filosofija. Akcentuojmos šiuolaikinės pasaulio problemos ir harmonijos ir dvasinės ramybės pasiekimas kiekvieno žmogaus kasdieniniame gyvenime. Visą šio kūrinio filosofiją bandoma atskleisti ir užfiksuoti remiantis garsiniais epizodais. Kūrinio pradžia - labai paslaptinga, tyli ir slėpininga. Kompozicijai skambant toliau, tarp epizodų juntama vis didesnė įtampa. Paskutinėje kūrinio dalyje įtampą pakeičia linksmas ir gyvas orkestro skambesys. Čia ryškiai ir kontrastingai derinami Vakarų Europos ir Azijos šalių muzikos motyvai. Šių skirtingų muzikos kultūrų sintezė sukuria itin modernų kūrinio skambesį.

Kūrinius atlieka Naujosios Zelandijos simfoninis orkestras, diriguojamas Darrell Ang. Orkestras puikiai ir originaliai interpretuoja visus šių kompozitorių kūrinius, atskleisdamas jų spalvingumą, kontrastingumą, modernumą ir Azijos šalių muzikos motyvų sinteze su Europos muzika.

Atlikėjai:

New Zealand Symphony Orchestra, Ang Darrell

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite

Norėdami komentuoti turite prisijungti. Atsijungti »

Visos autorinės teisės saugomos © Klasika ir džiazas, 2015 All the rights reserved © Klasika ir džiazas, 2015