BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Temos “Muzikos naujienos” archyvas


Šio mėnesio pradžioje išleistas „Extremophile“ pasižymi originaliu ir įdomiu skambesiu. Albumą įrašė „Dominic Lash Quartet“, kuriame kartu improvizuoja grupės lyderis Dominic Lash (kontrabosas), Javier Carmona (mušamieji, perkusija), Ricardo Tejero (alto saksofonas, klarnetas) ir Alex Ward (elektrinė gitara, klarnetas). Kartu muzikantai improvizuoja ne pirmą kartą. Per kūrybinės veiklos metus muzikantai improvizavo su daugeliu legendiniu avangardinio džiazo meistrų - Anthon Braxton, Evan Parker, Tony Conrad - ir daugeliu kitų. Didžiausią dėmesį jie skiria muzikiniams eksperimentams, neįprasto skambesio tembrų paieškai bei kompozicijų dinamiškumui. Būtent dėl to daugelis kompozicijų pasižymi originaliu, efektyviu ir novatorišku skambesiu. Albumą išleido „Iluso Records“.

Albumą sudaro 7 kompozicijos. Visos jos išsiskiria stilistine įvairove bei kontrastų gausa. Beveik visų kompozicijų autorius Dominic Lash meistriškai išbando pačių įvairiausių muzikos stilių elementus - čia girdimi naujosios akademinės muzikos, įvairių roko stilių, moderniojo ir avangardinio džiazo, senosios muzikos elementai, taip pat Azijos šalių folkloro atgarsiai. Visa tai muzikantai organiškai ir vientisai sujungia į vientisą kompoziciją. Ekspresyvūs saksofono ir klarneto solo bei duetai, labai dinamiška ir nuolat kintanti ritmika, subtilios kontraboso melodijos ir roko skambesį suteikianti elektrinė gitara - tai tik dalis elementų, sudarančių šių kompozicijų pagrindą. Kaip ir kituose savo albumuose, muzikantai improvizuoja laisvai, emocingai ir novatoriškai. Jie išbando pačias įvairiausias muzikos raiškos priemones bei grojimo būdus. Neįprasto skambesio garsų, ekspresyvių ir įsimintinų melodijų, garso efektų bei kitų muzikos elementų dėka visos kompozicijos išsiskiria efektyviu, novatorišku ir įdomiu skambesiu.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

„Nearby Faraway“ - tai vienas naujausių šiemet išleistų eksperimentinio džiazo albumų. Šį albumą įgrojo du iškilūs avangardinio džiazo muzikantai - Frode Gjerstad (saksofonas, klarnetas) ir Paal Nilssen-Love (mušamieji). Šie du muzikantai kartu improvizuoja jau daug metų. Pirmą kartą jie kartu grojo dar 1992 - aisiais metais, kai Paal Nilssen - Love tapo „Frode’s Circulasione Totale Orchestra“ muzikantu. Nuo to laiko abu muzikantai nuolat improvizuoja kartu - per šį laiką išleista nemažai verto dėmesio ir originalaus skambesio albumų. Muzikantai improvizuoja ne tik duetu, jie taip pat groja ir su kitais garsiais avangardinio džiazo meistrais. Albumas „Nearby Faraway“ išleistas siekiant paminėti šių muzikantų bendradarbiavimo 25 - metį. Albumą išleido „PNL Records“.

Albumą sudaro 9 kompozicijos. Visos jos paremtos laisva ir neapibrėžta forma, kontrastų gausa, dinamiškumu ir stilistikos įvairove. Šios improvizacijos pasižymi laisvu, kūrybišku ir labai emocingu abiejų muzikantų grojimu. Muzikantai vienas kitą puikiai papildo. Nors jų grojama muzikinė medžiaga ryškiai kontrastuoja viena kitai tiek stilistikos, tiek muzikos raiškos priemonių elementais, visa tai darniai ir organiškai susilieja į vientisą kompoziciją. Ilgi, nenutrūkstantys saksofono ir klarneto solo, apipinti gausiais virtuoziniais motyvais, neįprasti tembrai ir garsai, įvairios stilistikos priemonės, dinamiška ritmika ir daugelis kitų elementų - būtent tai yra šio albumo kompozicijų pagrindas. Kompozicijose vienodai svarbus tiek melodinis, tiek ritminis pagrindas. Melodiniai motyvai dažniausiai trumpi ir nesikartojantys, tačiau išsiskiria ekspresyviu ir įsimintinu skambesiu. Mušamųjų instrumentų įvairovė suteikia kompozicijoms gyvumo ir emocingumo, ryškiai pagyvina jų faktūrą. Ritmikoje galima išgirsti afroamerikietiškai, Afrikos, Europos šalių muzikos ritmikai būdingus elementus. Muzikantai didelį dėmesį skiria neįprastų tembrų ir garsų įvairovei, kūrybiniams eksperimentams bei profesioinaliam ir kokybiškam atilikimui. Būtent dėl to šis albumas - tai vertas dėmesio dviejų garsių Skandinavijos džiazo meistrų kompozicijų rinkinys, išsiskiriantis dinamišku ir įspūdingu skambesiu.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Šių metų vasarį išleistas albumas „Istinti Ragionati“ išsiskiria moderniu ir originaliu skambesiu. Albumą įrašė muzikantų trio - Marco Colonna (klarnetas, bosinis klarnetas), Silvia Corda (fortepijonas, preparuotas fortepijonas) ir Adriano Orrù (kontrabosas). Muzikantų improvizacijos stebina savo nepastovumu ir dinamiškumu, jose jungiami įvairių muzikos stilių elementai bei raiškos priemonės. Visi šie muzikantai - ryšlūs eksperimentinio džiazo scenos atstovai, savo kūryboje kūrybiškai ir originaliai derinantys avangardinio džiazo bei akademinės muzikos elementus.

Albumą sudaro 11 kompozicijų. Visos jos pasižymi laisva, neapibrėžta forma, kūrybiniais eksperimentais bei kolektyvinėmis improvizacijomis. Muzikantų kolektyvinės improvizacijos išsiskiria kontrastų gausa bei dinamiškumu. Čia organiškai jungiami ir derinami greiti klarneto pasažai, virtuoziški solo, aštaus skambesio disonansinė harmonija, akordų gausa bei subtilūs kontraboso epizodai ir daugelis kitų elementų. Muzikantai didelį dėmesį skiria neįprasto skambesio tembrų paieškai bei novatoriškiems kūrybiniams eksperimentams. Būtent dėl to ši muzika išsiskiria originaliu, nenuspėjamu ir dinamišku skambesiu. Išbandomos pačios įvairiausios muzikos raiškos priemonės bei stilistikos elementai. Nors visi muzikantai improvizuoja individualiai, jie puikiai vienas kitą papildo. Jų grojamos melodijos pagrįstos vis kitais stilistikos elementais, tačiau darniai ir organiškai susilieja į vieną bendrą visumą. Kūrybiški ir novatoriški muzikiniai sprendimai, įspūdingo skambesio improvizacijos ir daugelis kitų elementų nulemia šio albumo originalų ir modernų skambesį.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Praėjusiais metais išleistas „Enso“ - tai vienas iš naujausių kontrabosininko Stefan Schonegg ir jo kvarteto albumas. Albumą įrašė Stefan Schonegg (kontrabosas), Leonhard Huhn (alto ir baritono saksofonas, bosinis klarnetas), Nathan Bontrager (violončelė) ir Etienne Nillesen (preparuotas būgnas). Kvarteto muzika - nenuspėjamo ir novatoriško skambesio avangardinis džiazas. Muzikantai išbando pačias įvairiausias muzikos raiškos priemones, nevengia dinamiškų ir įdomių muzikinių sprendimų. Kvarteto muzikantai kartu improvizuoja ne pirmą kartą. Jie nuolat dalyvauja bendruose projektuose su kitais avangardinio džiazo meistrais bei koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Albumą „Enso“ išleido „Impakt“ įrašų kompanija.

Albumą sudaro 8 kompozicijos. Visų jų pagrindas - šiuolaikinio avangardinio džiazo krypčių elementai. Laisvos kolektyvinės improvizacijos, neįprasto skambesio tembrai ir garsai, pavieniai ir trumpi melodiniai motyvai, neįprasti ir novatoriški muzikiniai sprendimai, ritmikos bei kitų muzikos elementų įvairovė - būtent šie elementai sudaro kompozicijų pagrindą. Kompozicijos išsiskiria savo dinamiškumu ir kontrastų gausa - po garsių saksofono ir klarneto solo staiga seka tylios violončelės melodijos, neįprasti ir įdomūs kontraboso solo, trankūs būgnų tremolo. Improvizuodami muzikantai išbando neįprastas ir modernias grojimo technikas. Būtent dėl to kompozicijose galima išgirsti daugybę neįprasto skambesio garsų ir tembrų, atskleidžiamos pačios įvairiausios instrumentų techninės galimybės. Šios improvizacijos - tai įdomaus, novatoriško ir dinamiško skambesio kompozicijos, klausytojams pateikiančios modernų ir originalų avangardinį džiazą.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

CF411CD 600

„Nerve Dance“ - tai naujausias saksofonininko Michael Attias kvarteto įgrotas albumas. Albumą įrašė „Michael Attias Quartet“, kuriame kartu improvizuoja Michael Attias (alto saksofonas), Aruan Ortiz (fortepijonas), John Hebert (bosas) ir Nasheet Waits (mušamieji). Šis albumas - tai pirmasis kvarteto improvizacijų rinkinys. Visi šie muzikantai kartu improvizuoja pirmą kartą, tačiau jų muzika stebina nenuspėjamu ir moderniu skambesiu. Kvarteto nariai - žymūs moderniojo ir avangardinio džiazo atstovai, savo improvizavimo stilius grindžiantys konceptualiomis įdėjomis bei novatoriškais muzikiniais sprendimais. Jų improvizacijos pilnos pačių įvairiausių stilistikos, muzikos raiškos ir kalbos elementų. Albumą „Nerve Dance“ išleido „Clean Feed Records“.

Albumą sudaro 11 kompozicijų. Jose kartu jungiami įvairių džiazo stilių elementai. Smulki ir monotoniška ritmika, labai greito tempo solo, virtuozinių elementų gausa ir aštri harmonija suteikia kompozicijoms bebop ir kitų šiam džiazo stiliui giminingų krypčių skambesį. Laisva kompozicijų forma, kūrybiniai eksperimentai, neįprasti tembrai ir garsai šias kompozicijas leidžia priskirti ir prie avangardinio džiazo. Būtent dėl to šių kompozicijų pagrindas - moderniojo ir avangardinio džiazo elementų sintezė. Muzikantai improvizuoja dinamiškai ir originaliai. Jų solo epizodai pilni netikėtų ir įdomių muzikinių sprendimų bei kontrastų - po greitų pasažų seka lėti ir melodingi solo, pavieniai akordai ar garsai, trumpi melodiniai motyvai ir kiti elementai. Kompozicijų harmonija taip pat nuolat kinta - aštrūs disonansiniai sąskambiai keičiami švelniais, bliuzinio atspalvio akordais ir kitais motyvais. Improvizuodami muzikantai vienas kitą papildo, jų grojamos melodijos darniai ir organiškai susilieja į vieną bendrą visumą. Šis debiutinis „Michael Attias Quartet“ albumas išsiskiria originaliu, kontrastingu ir moderniu skambesiu.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

„Red Nation “1″ “- naujausias avangardinio džiazo muzikanto Tim Daisy įgrotas albumas. Kompozitorius, perkusininkas, grupių lyderis ir išradingas improvizatorius - toks yra Čikagoje gyvenantis ir kuriantis Tim Daisy. Muzikantas ne kartą improvizavo drauge su kitais garsiausiais avangardinio džiazo atstovais, nuolat rengia bendrus projektus ir koncertus. Tim Daisy kompozicijos išsiskiria ne tik savitu skambesiu, bet ir dinamiškumu, kontrastų gausa, ekspresyviomis bei kūrybiškomis improvizacijomis. Muzikantas nevengia eksperimentuoti, išbandyti naujus ir modernius garso efektus bei kitas muzikos raiškos priemones. Naujausią jo albumą šiemet išleido „Relay Recordings“.

Albumą sudaro 8 kompozicijos. Visose jose jungiami skirtingi muzikos stiliai bei eksperimentinis džiazas. Naudodamas mušamuosius instrumentus, gongus, radijo aparatus, elektronikos priemones bei specialiuosius efektus, muzikantas išbando pačias įvairiausias muzikos raiškos priemones. Šiose kompozicijose galima išgirsti gamelano, Azijos šalių folkloro atgarsius, taip pat Indonezijos, Apalačų gyvenvietėms būdingus muzikos elementus, įvairių elektroninės muzikos stilių motyvus. Visi šie muzikos stiliai gretinami ir jungiami su avangardiniu džiazu, joms būdingas dinamiškas ir ekspresyvus skambesys. Kompozicijų polifoninė faktūra turi nemažai minimalizmo elementų - daugelyje kompozicijų skambantys melodiniai ir ritminiai motyvai nenutrūkstamai kartojasi, taip sukurdami monotoniško, repetityvaus ir meditatyvinio pobūdžio skambesį. Muzikantas išradingai ir novatoriškai suderina visiškai skirtingus muzikos stilius, taip sukurdamas originalų, novatorišką ir įspūdingą skambesį.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

„Threnody, at the gates“ - vienas iš naujausių šiemet išleistų avangardinio džiazo albumų. Jį įgrojo 3 žymūs džiazo meistrai - Martin Kuchen (saksofonas, fleita), Johan Berthling (kontrabosas) ir Steve Noble (mušamieji). Visi šio trio muzikantai išsiskiria originalia ir savita improvizavimo maniera,novatoriškais ir neįprastais muzikiniais sprendimais. Jie išbando pačias įvairiausias muzikos kalbos, raiškos ir stilistikos priemones, pateikia kitokį - novatorišką ir modernų - avangardinį džiazą. Muzikantai nuolat dalyvauja įvairiose pasaulio šalyse rengiamuose festivaliuose, rengia bendrus projektus kartu su kitais garsiais avangardinio džiazo eksperimentatoriais. Albumą šių metų vasarį išleido „Trost Records“.

Albumą sudaro 6 kompozicijos. Visose jose atsiskleidžia muzikantų išradingumas ir meistriškumas. Šio albumo kompozicijos - tai laisvos, aiškiai neapibrėžtos formos kolektyvinės improvizacijos. Nors visi muzikantai improvizuoja individualiai ir savarankiškai, jų grojamos melodijos darniai ir vientisai susilieja į bendrą kompoziciją. Virtuoziniais elementais apipinti saksofono solo, lėti ir melodingi melodiniai motyvai, neįprasti tembrai ir garsai, mušamųjų ir perkusinių instrumentų įvairovė, savitos ir įdomios kontraboso melodijos - visi šie elementai sudaro improvizacijų pagrindą. Muzikantai išbando pačias įvairiausias grojimo technikas, stilistikos elementus. Labai didelį dėmesį jie skiria muzikiniams eksperimentams, įvairių neįprastų tembrų ir garsų paieškai. Būtent dėl to muzikantai atskleidžia visas įmanomas instrumentų technines galimybes, išgauna negirdėtų ir įdomių skambesių. Muzikantų talentas, išradingumas ir profesinis meistriškumas, spalvingos ir ekspresyvios improvizacijos suteikia šiam albumui įspūdingą skambesį.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

„A Night Walking Through Mirrors“ - tai naujausias žymaus avangardinio džiazo muzikanto Rob Mazurek vadovaujamo ansamblio įrašytas albumas. Jį įrašė „Chicago/London Underground“, kuriame groja grupės lyderis, kompozicijų autorius Rob Mazurek (kornetas, elektronikos, vokalas), Chad Taylor (mušamieji, mbira, elektronikos), Alexander Hawkins (fortepijonas) ir John Edwards (kontrabosas). Muzikantų kolektyvinės improvizacijos išsiskiria efektingu ir įspūdingu skambesiu, kurį sudaro daug skirtingų muzikos raiškos ir stilistikos elementų. Visi kvarteto nariai - žymūs avangardinio džiazo muzikantai, sugebantys išradingai ir novatoriškai eksperimentuoti. Kvarteto muzika - dinamiška, nenuspėjama ir novatoriška. Albumas išleistas vasario mėnesį „Cuneiform Records“ įrašų kompanijoje.

„A Night Walking Through Mirrors“ sudarytas iš 4 kompozicijų. Visos jos paremtos avangardinio džiazo elementais bei polifonine faktūra. Laisvos ir kūrybiškos kiekvieno muzikanto improvizacijos, drąsūs muzikiniai eksperimentai, neįprastų tembrų ir garsų įvairovė, dinamiški ir staigūs stilistiniai posūkiai - tai pagrindiniai šių kompozicijų elementai. Šalia akustinių instrumentų organiškai dera gausiai naudojamos elektronikos. Išraiškingo skambesio melodijos, ekspresyvūs pavienių muzikantų solo, aštri ir spalvinga harmonija, vokalo epizodai, repetityvi ritmika bei įvairūs specialieji garso efektai labai ryškiai paįvairina improvizacijų faktūrą. Ši muzika - laisva, pilna kontrastų, netikėtų posūkių ir novatoriškų sprendimų. Gausiai naudojama elektronika neužgožia akustinių instrumentų skambesio, o kaip tik kartu su jais susilieja į vieną darnią ir vientisą kompoziciją. Šis albumas - tai novatoriškas ir įdomus kompozicijų rinkinys, išsiskiriantis įspūdingu skambesiu.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Šiais metais išleistas „George Lewis:The Will To Adorn“ išsiskiria moderniu ir novatorišku skambesiu. Jo kompozicijų autorius - George Lewis. George Lewis veikla daugiausiai siejama su moderniąja akademine muzika. Jis bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis, rengia bendrus projektus su orkestrais, garsiais muzikos pasaulio atlikėjais. George Lewis muzikoje susipina labai plati stilistikos ir muzikos raiškos priemonių įvairovė. Per muzikinės veiklos metus jis ištobulino savitą ir originalų komponavimo stilių, kurio pagrindas - akademinio avangardo ir avangardinio džiazo elementų sintezė. Šio kompozitoriaus muzika išsiskiria dinamišku, nenuspėjamu, kontrastingu ir efektingu skambesiu. Naujausią jo albumą įrašė „International Contemporary Music Ensemble“, o išleido „New Focus Recordings“.

Albumą sudaro 10 kompozicijų. Visos jos išsiskiria muzikos elementų įvairove ir originaliu skambesiu. Išraiškinga ir labai spalvinga muzikos kalba, ryški muzikos elementų įvairovė, daugialypė polifoninė faktūra, neįprasti tembrai ir garsai - tai tik dalis elementų, sudarančių šių kompozicijų pagrindą. Originalų ir novatorišką skambesį nulemia ir puiki instrumentuotė. Kompozitorius išbando pačius įvairiausius grojimo būsus, atskleidžia visas imanomas instrumentų technines galimybes. Garsūs, energingi ir dinamiški epizodai paremti laisvomis ir ekspresyviomis kolektyvinėmis muzikantų improvizacijomis, būdingoms avangardiniam džiazui. Orkestro muzikantai nevengia drąsių ir novatoriškų muzikinių sprendimų, kūrybinių eksperimentų. Šio albumo muzika - labai dinamiška ir nenuspėjama. Kolektyvines viso orkestro improvizacijas keičia tylūs ir melodingi atskirų instrumentų solo, lengvos, gyvos ir kontrastingos melodijos ir daugelis kitų elementų. Kompozicijos sukurtos remiantis laisva, tiksliai neapibrėžta forma. Visos jos pasižymi gyvu, energingu ir įspūdingu skambesiu. Kompozicijose atsiskleidžia George Lewis išradingumas, savitas ir originalus kūrybinis stilius.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

CF403CD 600

„Abaft The Beam“ - tai šiais metais išleista avangardinio džiazo naujiena, stebinanti savo įdomiu ir originaliu skambesiu. Albumą įgrojo „Ballrogg“ trio - tai Klaus Ellerhusen Holm (klarnetas, bosinis klarnetas), Roger Arntzen (kontrabosas) ir Ivar Grydeland (pedalinė gitara, elektrinė gitara, akustinė gitara, bandža, būgnų mašina). Visi šie muzikantai stebina savo išradingumu ir kūrybiškumu. Per sceninės veiklos metus jie suformavo įdomų ir originalų improvizavimo stilių, ilgą laiką buvo garsių avangardinio džiazo ansamblių nariai. Bendros jų improvizacijos išsiskiria novatorišku. moderniu ir dinamišku skambesiu. Albumą šiemet išleido „Clean Feed Records“.

Albumą sudaro 7 kompozicijos. Visos jos išsiskiria nepaprastai gausia tembrų ir garsų įvairove. Muzikantai išbando pačias įvairiausias muzikos raiškos priemones, stilistikos elementus. Šalia pagrindinių avangardinio džiazo elementų girdimi ir įvairių moderniojo ir tradicinio džiazo stilių, bliuzo bei kitų muzikos žanrų atgarsiai. Improvizacijoms įdomų skambesį suteikia įvairių rūšių gitaros melodijos, klarneto solo bei elektroninės muzikos elementai. Muzikantai nevengia drąsių, novatoriškų ir modernių kūrybinių eksperimentų. Akustinių instrumentų melodijos, neįprasto skambesio tembrai organiškai ir darniai susijungia su elektroninės muzikos garsais bei specialiaisiais efektais. Visa tai kompozicijoms suteikia novatorišką, modernų, kontrastingą ir originalų skambesį.

©Klasika ir džiazas

Rodyk draugams

Comments Komentarų nėra »

Visos autorinės teisės saugomos © Klasika ir džiazas, 2015 All the rights reserved © Klasika ir džiazas, 2015