BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Patrick Castillo: The Quality of Mercy

Niujorke gyvenantis kompozitorius Patrickas Castillo - talentingas ir išradingas jaunosios kartos kompozitorius. Kompozitorius gyvena Niujorke, kur aktyviai dalyvauja Amerikos muzikiniame ir kultūrianiame gyvenime. Patrickas Castillo yra ne tik kompozitorius, bet ir atlikėjas, rašytojas ir pedagogas. Kompozitoriaus muzika - novatoriško, intriguojančio ir išradingo skambesio.  Joje išbandomos pačios įvairiausios muzikos raiškos priemonės, išradingi ir neįprasti orkestruotės sprendimai ir daugelis kitų elementų. Patrickas Castillo savo muzikoje didžiausią dėmesį skiria naujo, neįprasto ir novatoriško skambesio paieškai. Jo kūriniai skambėjo įvairiuose Amerikos ir užsienio muzikos festivaliuose, tarp jų - „Spoleto Festival“, „Santa Fe New Music Festival“, „Havana Contemporary Music Festival“. Kompozitoriaus kuryba taip pat skambėjo Bavarijos muzikos akademijoje, Berklio koledže, Niurembergo muziejuje ir kitose garsiose vietose. 2015 - aisiais metais buvo šleistas kompozitoriaus debiutinis albumas „The Quality Of Mercy“.  Tai - vertas dėmesio albumas, supažindinantis klausytojus su čiuo įdomiu. kūrybingu ir talentingu šiuolaikiniu kompozitoriumi.

Albume „The Quality of Mercy“ įrašyti 2 kameriniai vokaliniai kūriniai - tai „This is the Hour of lead“ ir „The Quality of Mercy“. Šiuos kūrinius atlieka kamerinis ansamblis ir mecosopranas Abigail Fischer. Albume taip pat skamba kompozicija smuikui solo „Cirque“, kurią atlieka smuiko virtuozė Karen Kim. Visos kompozicijos ryškiai reprezentuoja Patricko Castillo pagrindinius kūrybos principus ir kūrybinio stiliaus bruožus. Visos kompozicijos parašytos vokalui ir kameriniam ansambliui, kurį sudaro fleita, perkusija, styginių kvartetas ar trio, klarnetas, fortepijonas ir elektronikos.

„This is the Hour of lead“ - tai stambios apimties kamerinis vokalinis kūrinys. JIs išsiskiria įdomiu skambesiu ir gausiai naudojamomis post - moderniomis muzikos raiškos priemonėmis. Čia išbandomos visos imanomos vokalo ir instrumentų galimybės. Gausiai išgaunami neįprasto ir keisto skambesio tembrai ir garsai. Šis kūrinys sudarytas iš 5 dalių. Visose jose vyrauja polifoninė faktūra, akustiniai instrumentai bei tonalumas. Skirtingų muzikos elementų įvairovė bei neįprasti muzikiniai sprendimai nulemia šios kompozicijos novatorišką skambesį.

Po šios kompozicijos skamba „Cirque“. Ši smuikui solo sukomponuota kompozicija išsiskiria savo vitališku, ekspresyviu ir dinamišku skambesiu. Gausūs ostinatiniai motyvai, modernių komponavimo technikų gausa bei nepaprastai didelė grojimo technikų įvairovė sukuria išskirtinį ir įdomų skambesį. Kompozicija sudaryta iš kontrastingų motyvų, darniai sujungtų į vieną kompoziciją. Ostinatiniai motyvai, greito tempo virtuoziniai pasažai susijungia su šiuolaikinių grojimo technikų dėka išgaunamais neįprasto skambesio tembrais. Ši kompozicija - tai novatoriškas post - modernistinis kūrinys, stebinantis savo dinamiškumu ir stilistine įvairove.

„The Quality of Mercy“ - paskutinioji albumo kompozicija. Savo skambesiu ir charakteriu ji panaši į pirmąją kompoziciją. Šis kūrinys taip pat yra stambios apimties kamerinis vokalinis kūrinys, sudarytas iš 8 dalių. Jame meistriškai dera ekspresyvus ir dinamiškas vokalas, akustinių instrumentų išgaunami garsai ir elektronika. Kūrinyje vyrauja polifoninė ir linearioji faktūra, jis stebina savo kontrastiškumu. Galingo skambesio epizodus keičia subtilaus skambesio styginių motyvai. Visą muzikinę faktūrą ryškiai paįvairina saikingai naudojama elektronika. Čia ji atlieka koloristinį vaidmenį - iliustruoja vėjo ošimą, vandens šniokštimą, paukščių čiulbesį, vaikų juoką ir kitus garsus. Kompozitorius meistriškai ir subtiliai suderina akustinius muzikos instrumentus ir elektroniką.

Visi Patricko Castillo kūriniai išsiskiria įspūdingu ir novatorišku skambesiu. Jis meistriškai suderina muzikos ir poezijos elementus, naudodamas neįprastus ir įdomius orkestruotės sprendimus pasiekia unikalų kūrinių skambesį. Jo kūriniai yra labai emocingi ir jautrūs - jie puikiai įkūnija sielvartą, liūdesį, kančią, džiaugsmą ir kitus jausmus. aKompozitoriaus muzika - tai puikūs ir verti dėmesio šiuolaikinio akademinio avangardo pavyzdžiai.

Novatoriškas ir įspūdingas debiutas - štai toks yra „The Quality of Mercy“, išleistas 2015 rudenį.

©Klasika ir džiazas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite

Norėdami komentuoti turite prisijungti. Atsijungti »

Visos autorinės teisės saugomos © Klasika ir džiazas, 2015 All the rights reserved © Klasika ir džiazas, 2015