BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pristatome vertą dėmesio free džiazo albumą „Modern Persuasion“. Jį šiemet įrašė „BodaBoda Duo“ ir iškilus avangardinio džiazo saksofonininkas Peter Brotzmann.

„BodaBoda Duo“ - tai Danijos improvizatorių duetas: gitaristas Jakob Thorkild ir būgnininkas, perkusininkas Bjorn Heeboll. Šie 2 muzikantai yra profesionalūs ir meistriški free džiazo improvizatoriai, kartu kuriantys neįprastas ir originalias improvizacijas. Abu jie gerai žinomi džiazo pasaulyje - būgnininkas Bjorn Heeboll debiutavo 2004 metais, nuo to laiko įrašė 6 albumus su skirtingais garsiais džiazo muzikantais. „BodaBoda Duo“ grojo su Fred Lonberg - Holm, Raymond Strid, švedų saksofonininku Sture Ericson ir kitais džiazo muzikantais. Šis improvizatorių duetas kuria avangardinį džiazą, kuriame girdima daug elektroninės muzikos, mikrotoninių sąskambių. Muzikoje girdima free džiazo ir eksperimentinio roko sintezė, dueto kompozicijų skambesys primena „Lightning Bolt“ grupės skambesį.

Šiame albume „BodaBoda Duo“ groja kartu su free džiazo meistru, iškiliu saksofonininku ir improvizatoriumi Peter Brotzmann. Albumas prasideda kompozicija „The Beauty“. Jos pradžioje girdimas tradicišku skambesiu pasižymintis Peter Brotzmann solo, kuris išsiskiria labai greitu tempu, nervingu, agresyviu ir galingu garsu. Jam pavieniais garsais pritaria būgnai ir gitara. Pirmoji kompozicija pilna virtuozinių būgnų, gitaros ir saksofono solo. Gitara išgaunamos mikrotoniniais intervalais prisodrintos melodijos. Agresyvus, galingas ir virtuoziškas Peter Brotzmann solo primena senuosius jo įrašus su Han Benninku ir Van Hove.

Antroji kompozicija „Designed“ pilna kontrastų. Tai - pati įdomiausia albumo kompozicija. Kaip ir pirmoji, ši kompozicija prasideda greitu Brotzmanno solo, tačiau jame girdimi ir bliuzo elementai. Saksofoną greitai papildo gitara, į šią kompoziciją įvedanti daug roko ir metalo elementų. Šių 2 instrumentų grojamas improvizacijas papildo virtuoziški būgnų elementai, sukuriantys dar didesnę tembrų įvairovę. Po kolektyvinės visų instrumentų improvizacijos staiga viskas nutyla. Girdimas visai kitokio charakterio - lėtas, tylus gitaros solo. Kai vėliau įstoja pašėlusiai greito tempo būgnų pasažai, gitara groja „Walk With Jesus“ temą. Vėliau prasideda pašėlęs, virtuoziškas, nepaprastai greito tempo Brotzmanno solo, kuriame jis atskleidžia visas savo galimybes.

Originalus, įspūdingas ir pilnas kontrastų - štai toks yra „BodaBoda Duo“ ir Peter Brotzmann įgrotas albumas „Modern Persuasion. Jį šiemet išleido „Tyrfing“.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite

Norėdami komentuoti turite prisijungti. Atsijungti »

Visos autorinės teisės saugomos © Klasika ir džiazas, 2015 All the rights reserved © Klasika ir džiazas, 2015